Elektron Medikal
Facebook

Nasal Splint

Aliminyum Nasal Splint (Denver Splint)

Yumuşak aliminyumdan yapılmıştır, ateller velcro (birbirini karşılayacak şekilde yapışkan) olarak tasarlanmıştır. Kullanım süresi 7-10 gündür. Uygulaması sadece 60 saniye sürer. Kemikleri verilen pozisyonda tutar ve burnu sabitler; ödemi azaltır. Ateller, subkütan dokulara yumuşak bir basınç sağlar. Dorsal pad basınç uygulanan yerde ölü nokta kalmasını, derinin katlanmasını ve buruşmasını engelleyerek «gaga burun» olasılığını azaltır.

Termoplastik Nasal Splint
Katı, opak, hafif, termoplastik materyalden yapılmıştır. Basitçe, sıcak suda (71°C) yumuşatıp bantlanmış burun üzerine kıvrılarak uygulanır.

Aliminyum ve TermoSplint Özellikleri:
- Kemikleri sabitleyebilecek sağlamlıkta...
- Elle bükülebilir ancak ödeme karşı dirençli...
- Yapıştırılabilir...
- Kullanımı kolay ve hızlı...
- Leke tutmayan özellikte...
- Geçirgen, hava sirkülasyonu sağlayarak dokuyu kuru tutar.
- Dışardan gelen etkilere karşı dirençli, sert yüzeyli...
- Göze çarpmayan tasarımda...
- Su geçirmez...
- Giysilere takılmayan pürüzsüz kenarlı...


Nasal splintler travma veya rinoplasti operasyonları sonrasında hassas burun kemiklerini koruyan, yapılan cerrahinin iyi sonuç vermesine yardımcı olan ve tedavi amaçlı kullanılan bir ateldir. Operasyon geçirmiş burnu ikincil bir travmadan korur ve yapılan değişikliği doğru pozisyonda sabit tutar, ödemi engeller.

Nasal Splint neden gereklidir?
- Kullanılmazsa burun kemiği ve kıkırdakları segmentlerinde deformite ve havayolu tıkanıklığı oluşabilir.
- Hematom (deri altı kanama) oluşabilir.
- Burnun uç kısmında yara dokusu birikimi sonucu «polybeak»(gaga burun) deformitesi oluşabilir.
- Fazla protein toplanması sebebiyle enfeksiyon riski artar.
- Doku geriliminden dolayı ağrı oluşur. 
   


   
Nazal Splint ile ilgili belgeler için tıklayınız...

 

 

 

Geri Dön
Bu sitede, deri greftleri (allogreftler), anti selülit korseleri, liposuction (liposakşın) korseleri, arch bar ateli, baldır (calf) protezi, botox ve dermal dolgu iğneleri, cerrahi aletler (abdominoplasti, blepharoplasti, el cerrahisi, elektrocerrahi, endoplastik, liposurgery, meme, oral surgery, rinoplasti, yüz germe aletler), loupes, kafa ışıkları, el sabitleyici, cilt işaretleme kalemi, cilt yapıştırıcı, 3D simülasyon programı, dermabrazyon ucu, dermal (dudak, kırışıklık) dolgu, dermatom cihazları ve bıçakları, iğnesiz enjeksiyon cihazı, tek kullanımlık (disposable) koter, dövme (mikropigmentasyon) cihazı, eksternal(harici/dıştan) göğüs protezi, eriyebilen (absorbe) plak/vidalar, expander (doku genişeticiler), altın göz implantları, kalça(gluteal) implantı, kornea koruyucular, lindeman burrs, liposuction aspiratörleri/infüzyon cihazları/kanülleri/santrifüj cihazları/fırçaları, Medpor(yanak/çene/nasal/kraniyel/kulak/mandibular/temporal/oküler/kişiye özel), sütyenler/südyenler, silikon meme implantları, mesher/carrier, mikrovasküler klempler, nazal splint, nostril retainer, parmak eklem (joint) implant, pektoral implantlar, Silhouette Türkiye, Tebbets monopolar forceps, tendon spacer (hunter), testis protezi, titanyum plak/vidalar, turnike cihazları, yağ enjeksiyonu için kapalı sistemler, yanık bası giysileri, yara izi 8skar) yanık izi gideren ürünler, yüz germe (face lift) ürünleri yüz maskeleri, gençlik ipi estetiği, Swann Morton bistüri dermatom bıçak, dermatom cihaz ve manuel dermatom hakkında sunulan bilgiler ilgili uzman doktorlar ve hastalarını bilgilendirme amaçlıdır, Elektron Medikal bu bilgileri değiştirme hakkını saklı tutar.
Elektron Medikal bilgi@elektronmedikal.com.tr İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Web sitesi içerisindeki dökümanlar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan kullanılamaz, kopyalanamaz. © 2012
Web Tasarım